24,38 km2
1987
Občina Mozirje
Režijski obrat Občine Solčava
43 naravnih vrednot, park je v celoti ekološko pomembno območje, del je območje Natura 2000
Igra narave je Logarsko dolino ustvarila globoko v osrčju Kamniško-Savinjskih Alp in jo obdala s preko 2000 m visokimi vrhovi (Krofička, Ojstrica, Planjava, Brana, Turska gora, Rinke, ...). Današnjo slikovito podobo Logarske doline je ustvaril ledenik v zadnji ledeni dobi.
Dolina je dolga 7 km, široka v povprečju 250 m. Delimo jo v tri dele. Za Log in Plest so značilne travnate zelenice, Kot pa je pretežno poraščen z gozdom. Za zeleno kuliso gozda se razlega veličastno šumenje slapa Rinka.
Privlačnost Logarske doline odseva v prvobitnosti okolja ter v številnih naravnih zanimivostih, ki privabljajo ljubitelje narave. Svoj pečat so prostoru vtisnile tudi kmetije, ki so skozi stoletja ustvarjale kulturno krajino. Ravno sožitje med človekom in naravo je tista vrednota, ki jo danes najdemo le redkokje.
Zaradi omenjenih vrednot, je bila Logarska dolina leta 1987 razglašena za krajinski park. Park obsega celotno dolino do grebenov gora, skupaj v velikosti 24,3 km2. Svojo podobo gradi na sonaravnem trajnostnem razvoju ter na kakovostni turistični ponudbi.
Zaradi čudovite lege predstavlja odlično izhodišče za številne atraktivne izlete na vrhove Kamniško-Savinjskih Alp.
Krajinskemu parku Logarska dolina je na podlagi pristopnega dela in prejete ocene v okviru Zelene sheme slovenskega turizma podeljen znak Slovenia Green Park.
Zelena (okoljsko in družbeno odgovorna) destinacija ni nekaj, kar je projekt ali naloga oziroma odgovornost zgolj turistične organizacije. Je nekaj, kar lahko dosežemo samo vsi skupaj – vsi deležniki v destinaciji, tako v javnem, nevladnem kot zasebnem sektorju – in to ne samo v turizmu, temveč na vseh področjih delovanja. Za spremembe k bolj čistemu okolju in izboljšanju zdravja si lahko ogledate Kalkulator ekološkega odtisa .
Nenazadnje pa so v tem procesu ključni tudi vsi, ki v parku živijo. Izrednega pomena je namreč, da je Krajinski park najprej prijeten in prijazen za vse, ki tu delamo in živimo. S tem bo takšen tudi za ljudi, ki nas obiščejo.
Zdravje in dobro počutje
Glavni cilj: Poskrbeti za zdravo življenje in spodbujati splošno dobro počutje v vseh življenjskih obdobjih.
Čista voda in sanitarna ureditev
Glavni cilj: Vsem zagotoviti dostop do vode in sanitarne ureditve ter poskrbeti za trajnostno gospodarjenje z vodnimi viri.
Cenovno dostopna in čista energija
Glavni cilj: Vsem zagotoviti dostop do cenovno sprejemljivih, zanesljivih, trajnostnih in sodobnih virov energije.
Podnebni ukrepi
Glavni cilj: Sprejeti nujne ukrepe za boj proti podnebnim spremembam in njihovim posledicam.
Življenje v vodi
Glavni cilj: Ohranjati in trajnostno uporabljati oceane, morja in morske vire za trajnostni razvoj.
Življenje na kopnem
Glavni cilj: Varovati in obnoviti kopenske ekosisteme ter spodbujati njihovo trajnostno rabo, trajnostno gospodariti z gozdovi, preprečiti degradacijo zemljišč in obrniti ta pojav ter preprečiti izgubo biotske raznovrstnosti.